Paşaköy Kasabası Tanıtım Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Paşaköy Kasabası Tanıtım Forumu

www.pasakoy.org

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Asp Nedir - Active Server Pages

2 posters
YazarMesaj
mustafaasil
Albay
Albay

Asp Nedir - Active Server Pages Empty
MesajKonu: Asp Nedir - Active Server Pages   Asp Nedir - Active Server Pages EmptyÇarş. Ağus. 08, 2007 9:14 am

ASP, ya da Active Server Pages (Etkin Sunucu Sayfaları), Microsoft tarafından geliştirilen internete yönelik sunucu taraflı (serverside) çalışan programlama dillerinden birisidir. Sunucunun sadece durağan sayfaları istemciye (ziyaretçi) göndermesi yerine, ziyaretçiden veri kabul edilmesi gerekliliğinin sonucunda ortaya çıkmıştır.

Bir ASP dosyasının içinde ASP kodları bulunur, bu dosya istemci tarafından istendiğinde sunucu öncelikle ASP kodlarını icra ederek, istemciye göndereceği bilgiyi oluşturur ve gönderir. Gönderilen bilgi genellikle HTML (ya da SGML) şeklindedir. Fakat sadece bunlarla sınırlı değildir, aynı şekilde bir grafik dosyasıda oluşturulup, istemciye gönderilebilinir
http://mustafaasil66.sitemynet.com/mizah/
EfSaNe66
Admin
Admin
EfSaNe66

Asp Nedir - Active Server Pages Empty
MesajKonu: Güzel Paylaşım   Asp Nedir - Active Server Pages EmptyPerş. Ağus. 09, 2007 1:39 am

paylaşımın için teşekkür ederim Mustafa. Very Happy Bu scipitleri bilmek bence çok güzel bir şey.ben de kendimi az yormadım bu kodlarla..
http://www.pasakoy.org

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» PHP Nedir ?