Paşaköy Kasabası Tanıtım Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Paşaköy Kasabası Tanıtım Forumu

www.pasakoy.org

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Paşaköyümüzün Tarihçesi

YazarMesaj
EfSaNe66
Admin
Admin
EfSaNe66

Paşaköyümüzün Tarihçesi Empty
MesajKonu: Paşaköyümüzün Tarihçesi   Paşaköyümüzün Tarihçesi EmptyPerş. Tem. 26, 2007 6:06 am

Kasabamız Osmanlı zamanında kurulmuş bir köy olup Yozgat'ın güneyinde bir arazide bulunmaktadır. Paşaköy,Yozgat ili Şefaatli ilçesine bağlı bir köydü.1972 yılında kasaba haline gelerek belediyelik olmuştur.Kasabamız Paşaköy,il merkezine 46 km,ilçe merkezine 18 km uzaklıktadır.1990 yılında 2.918 insan barındıran Paşaköy 1997 yılında göçe uğrayarak 2.287 kişiye düşmüştür.Fakat 2000 yılında yapılan son sayımlara göre Paşaköy'de 2.939 insan nüfusunun yaşadığı öğrenilmiştir.Paşaköy'ün geçim kaynaklarının başında tarım gelir.Tarıma önem verilmesinin nedeni kasabamızın sulak bir alanda olması ve toprağını verimli olmasıdır.Kasabamızda en çok yetiştirilen bitkiler şeker pancarı ve tahıllardır.Ayrıca bir çok kasaba halkımız bahçelerinde kendi besin ihtiyaçlarını kendileri karşılamaktadırlar.Kasabamızın üç tane mahallesi vardır.Bunlar;Bahçelievler Mah,Hasanpaşa Mah ve Yenicami Mahallesidir.Köyümüzde dört tane cami vardır.Birisi Yozgat yolu çıkışında,birisi Şefaatli yolu çıkışında, birisi Yenicami Mahallesi'nde diğeri de aşağı köydedir.Kasabamızın üç tane marketi vardır.Ayrıca kasabamızda sağlık ocağı,tarım kooparatifi,bir ilk öğretim okulu ve bir tanede çok programlı lise bulunmaktadır.Kasabamıza iki sene önce Avea ve Turkcell baz istasyonları kurulmuştur.
http://www.pasakoy.org
EfSaNe66
Admin
Admin
EfSaNe66

Paşaköyümüzün Tarihçesi Empty
MesajKonu: Geri: Paşaköyümüzün Tarihçesi   Paşaköyümüzün Tarihçesi EmptyPerş. Tem. 26, 2007 6:07 am

Değerli Hemşerilerimiz Sizde Paşaköyümüzün Tarihi Hakkında azda olsa bir şeyler biliyorsanız lütfen bizlerle paylaşın. Very Happy
http://www.pasakoy.org

Paşaköyümüzün Tarihçesi
1 sayfadaki 1 sayfası